Přihlášení k výuce a výcviku

Aktuality:

Osobní automobil:  čekací doba na zahájení kurzu 1 měsíc po podání žádosti

Motocykly:

 • Kurzy na skupiny A1 a AM jsou pro rok 2022 již obsazeny . 
 • Kurzy na skupiny A2 a A budou otevřeny až v roce 2022 


Podmínkou přijetí k výcviku na motocykl jsou i fyzické předpoklady. Požadujeme min výšku jezdce 175 cm u skupin A2, A a u skupiny A1 170 cm. Důvodem jsou časté pády a úrazy při zastavování motocyklu ve svahu, tlačení motocyklu a stavění motocyklu na centrální stojan. Není to požadavek ze zákona o autoškolách , ale pouze požadavek z mé strany pro větší bezpečnost při výcviku. Jiné autoškoly to neřeší.

Část zkoušky z jízdy na cvičišti si můžete prohlédnout na videu po kliknutí na níže umístěný odkaz.

https://www.cspsd.cz/414-zkouska-z-prakticke-jizdy-moto

Podání žádosti k výuce a výcviku

 1. První věc ,kterou musíte udělat, abyste mohli začít s autoškolou je vyplnit a doručit nám vaši žádost k přijetí do autoškoly spolu s posudkem o zdravotní způsobilosti
    
  Tyto dva dokumenty si můžete vyzvednout v místě provozovny autoškoly na adrese Kaunického 537/2, Čáslav. Žádosti jsou volně přístupné ve schránce pod informační vitrínou. Další možností je, že si je vytisknete přímo z našich stránek z odkazu pod druhým odstavcem.
 2. Žádost prosím vyplňte čitelně velkými tiskacími písmeny. Pokud jste mladší 18 let musí být žádost podepsána Vaším odpovědným zástupcem. Pokud je vám méně než 15 let podpis rodičů musí být úředně ověřen.
  Spolu se žádostí musíte odevzdat potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti řídit motorové vozidlo. Toto potvrzení od lékaře nesmí být starší než 3 měsíce v době odevzdání žádosti. Pokud nám odevzdáte tyto všechny dokumenty, zařadíme Vás do kurzu a můžeme začít s výukou a praktickým výcvikem. Dokumenty stačí vhodit opět do poštovní schránky autoškoly (schránka napravo od dveří pod zvonkem)

Průběh výuky a závěrečné zkoušky


 1. Výuka v Čáslavi probíhá každou středu v době od 15.00 - 16.00.Dále je tu možnost dálkového studia s konzultacemi. Praktický výcvik ve vozidle se plánuje po dohodě s učitelem jízdy.
  Po ukončení výuky a výcviku následuje závěrečná zkouška. Závěrečná zkouška se skládá ze tří částí:
 • písemný test
 • ústní zkouška z ovládání a údržby vozidla pro určité skupiny
 • praktická jízda
  Pro získání řidičského oprávnění je nutné úspěšně absolvovat všechny části zkoušky. Pokud z jedné části neuspějete opakujete vždy pouze tuto část ze , které jste neprospěli. Opravná zkouška může být provedena nejdříve za 5 pracovních dnů . Celkově máte čas 6 měsíců od ukončení kurzu provádět opravné zkoušky.

Závěrečná zkouška je zpoplatněna 700 Kč, které zaplatíte pověřené obci před zahájením zkoušky .